NEUTRALIZACJA + Uryna

Wszystko o trudnych zabrudzeniach. Pytania, rozwiązania, dyskusje.

Moderator: Piotr-Gdansk

Re: NEUTRALIZACJA + Uryna

Postprzez Klakier » niedziela, 7 lis 2010, 22:23

miał ktoś jeszcze jakieś doświadczenie z Armexem? mogą się zdarzyć po nim jakies odbarwienia albo inne historie?
Klakier
Nowy

Postprzez dziadek » sobota, 30 kwi 2011, 13:17

Witam pilny problem. Proszę o pomoc!

Mam dywan 100% poliester, klejona osnowa, dywan z komfortu, kolor różowy, shaggy, taki delikatny w dotyku, dłuższe włókna bardzo cieniutkie, krótsze włókna grubsze-charakterystycznie to wygląda, cieńsze wystają nad grubsze.

Na ulotce: nie przemaczać, nie szorować.

Problem: dywan osikany w wielu miejscach, żółte naloty widoczne na zdjęciach.

Zrobiłem go na początku w ten sposób: na plamy moczu Urine Neutraliser Prochem + delikatne wtarcie i pozostawione na ok 30 min, później ekstrakcja środkiem kwaśnym, następnie Textile Rinse Cemspec ok 20 min i na koniec ekstrakcja znowu środkiem kwaśnym.

Po wyschnięciu żółte naloty jak były tak są, nie mówiąc o zapachu.

Zastanawiam się na basenem, tylko niech mi ktoś powie czy jest sens z tymi żółtymi nalotami i możliwość z uwagi na to co jest na ulotce.

Wcześniej klejony dywan robiłem już w basenie szorowarką ale był to akryl, tu mam obawy. Proszę o pomoc.
Załączniki
1.jpg
W rzeczywistości żółte naloty wyglądają o wiele gorzej.
1.jpg (125.71 KiB) Przeglądane 3071 razy
dziadek
Nowy

Postprzez dziadek » wtorek, 10 maja 2011, 09:30

dziadek napisał(a):Witam pilny problem. Proszę o pomoc!

Na ulotce: nie przemaczać, nie szorować.

Problem: dywan osikany w wielu miejscach, żółte naloty widoczne na zdjęciach.

To sobie sam odpowiem, trzeba chyba zakładać osobne wątki i robić burdel to może ktoś zauważy pytanie :D

Może się komuś przyda.

Żółty nalot zszedł dopiero po spryskaniu gorącym presprayem enzymatycznym tersusa w stężeniu 2,5 krotnym, spryskane zostały plamy moczu, od razu wtarte szczotką ręcznie, później całość tym samym presprayem i wtarcie walcówką. Na koniec płukanie. Basenu nie było, klient nie chciał.
dziadek
Nowy

Postprzez skyboy » wtorek, 10 maja 2011, 22:32

No proszę! Środek enzymatyczny poradził sobie z uryną? :shock: Coś niesamowitego - a co ze smrodkiem? :wink:
DOŚĆ nachalnej REKLAMIE handlowców na forum. STOP!!!
skyboy
Stały bywalec

Postprzez dziadek » środa, 11 maja 2011, 07:41

Poradził sobie z żółtymi nalotami/przebarwieniami, a co do zapachu no cóż :D jak był tak jest, niestety klient nie chciał w ogóle na wskroś, zależało mu bardziej na tych nalotach.
dziadek
Nowy

Postprzez greg75k » wtorek, 17 maja 2011, 23:01

Dzisiaj robiłem mały akrylowy dywanik wielokrotnie osikany przez psa. Najpierw ekstrakcja runo i osnowa,po praniu śmierdział moczem.Następnie basenik i moczenie ze środkiem TEXTIL CR z POLCHEMU około 2h.Teraz jest mokry i ocieka, ale nie wyczuwam żadnego przykrego zapachu a plamy na osnowie są niewidoczne.Jak wyschnie to napisze co i jak
greg75k
Nowy

Postprzez dziadek » czwartek, 16 cze 2011, 12:37

Witam, a ma ktoś sposób/środki na dywan mocno śmierdzący ale stodołą/szopą bo leżał w starej zakurzonej i zapylonej szopie i delikatnie jedzie od niego :D

Na razie była ekstrakcja z obu stron, z dodatkiem odour fresh, później na to neutralizator wurtha, ale jak pachniał tak pachnie.

Pranie na wskroś?
dziadek
Nowy

Postprzez dziadek » sobota, 25 cze 2011, 19:37

To tradycyjnie już sam sobie odpowiem. Na smród starej szopy pomogło pranie na wskroś. Dziękuję.
dziadek
Nowy

Postprzez Tadeusz_26 » czwartek, 28 lip 2011, 15:02

Pomimo że nie przyjmujemy dywanów do czyszczenia obsikanych przez zwierzęta domowe niestety trafił nam się taki dywan, po wyczyszczeniu dywanu szorowarką BDS i szamponem iCapsol dywan wyczyścił się pięknie ale pozostał nie do zniesienia przykry zapach moczu zwierząt.
żadne inne zabiegi nie przynosiły rezultatu po wysuszeniu dywanu zapach dalej pozostawał .
Następnym krokiem było zastosowanie środka typu EM REFRESH szczegółowy opis produktu http://emgreen.pl/13,em-refresh-poj.-1-l.html dokładnie spryskany dywan tym preparatem został zwinięty i pozostawiony na około 5 do 8 godzin, po czym dywan został potraktowany metodą ekstrakcji z zastosowaniem środka RM 760 i następnie wypłukany zimną wodą.
efekty tego zabiegu poznamy jak dywan wyschnie .??

odpowiadam sam sobie ale może komuś sie przyda wszystko ok, zapach ustąpił po całkowitym wyschnięciu :)

Jestem ciekaw waszych opinii .?
Tadeusz_26
Nowy

Postprzez Viszna » wtorek, 9 sie 2011, 19:50

To i ja dorzucę swoje 3 grosze do tego jakże ciężkiego "tematu" :lol:
Jakiś czas temu dzwonił klient ma 4szt. dywanów shaggi zasikane przez pieska -chce usługę u mnie w pralni -termin "na wczoraj" czyli dziś po południu przywozi pojutrze odbiera, bo ma jakichś gości czy coś -odmawiam bo jest to nierealny termin.
Po około 3 tygodniach dzwoni ponownie czy może przywieźć dywany -tym razem nie ma pośpiechu mogę je trzymać tyle czasu aż zrobię :D -oddając dywaniki mówi, że były już czyszczone, ale smród jest nadal.
Według zaleceń i doświadczeń jednego z kolegów postanowiłem skorzystać z specyfiku: STABILIZOWANY ROZTWÓR DWUTLENKU CHLORU w moim przypadku były 2 butelki -preparat i aktywator które rozcieńcza się w wodzie.
I teraz szczegóły:
Dywany: shaggi 100% polipropylen (2szt. kremowo-brązowe -takie "maziaje" -każda nitka z innego JASNEGO odcienia, 1szt. mocny ciemny brąz, 1szt. biały z mocno czerwonym i brązowym wzorem typu kreska i kwadrat)
Brak widocznych plam z moczu, wyczuwalny tylko smród i przebijający przez niego mocny zapach środka zapachowego w stylu "płyn do płukania" ale stężenie zapachu aż powalało.
(Jak się później okazało byłem CZWARTĄ osobą która dostała te dywany do czyszczenia 1-szy czyścił u nich w domu tylko ekstrakcja -oczywiście totalna porażka, później było jeszcze 2-ch czyścicieli z czego jeden stosował pranie na wskroś i kąpiel 24godz. tak przynajmniej mówił właściciel).
Ja zastosowałem dwutlenek chloru w stężeniu 1000 ppm ClO2, dywany zostały porządnie spryskane od strony osnowy, wtarte i pozostawione aż samoistnie wyschną. Następnie to samo od strony runa: spryskanie, wtarcie pozostawienie do wyschnięcia. Po tym zabiegu przeleciałem jeszcze dywany ekstrakcyjnie RM760 i efekt końcowy wg mnie bardzo pozytywny: BRAK wyczuwalnego zapachu MOCZU -pozostał tylko zapach środka zapachowego, który był używany przez któregoś z moich poprzedników i się musiał naprawdę konkretnie "wgryźć" w materiał.
Jeżeli chodzi o robociznę to tak bardzo się nie napracowałem ale tylko i wyłącznie dlatego, że usuwałem tylko "zapaszek" a cały syf został usunięty przez moich poprzedników.
Koszt: ~6zł za zużyty dwutlenek chloru (30zł/litr z czego uzyskuje się 50 litrów preparatu o stężeniu 1000ppm ClO2 -ja zużyłem na 4 dywany 10 litrów)

P.S.
UWAGA!! PO AKTYWACJI DITLENKU CHLORU, W PRZYPADKU NARAŻENIA NA PARY, AEROZOLE LUB MGŁY,
STOSOWAĆ MASKĘ Z POCHŁANIACZEM PAR ORGANICZNYCH: POCHŁANIACZ: ABE1
To mi napisał producent i radzę załatwić sobie taką maskę bo ja oczywiście: garaż, otwarta brama i "jechane", a po chwili mdłości i zawroty głowy -po 1 dywanie była maska :)

pozdrawiam
Piotr W.
Viszna
Nowy

UrineFree

Postprzez trener » środa, 24 sie 2011, 14:22

Witam

nazwa jak w tytule, preparat ma służyć do usuwania zapachu moczu.
ktoś może stosował ? jakie efekty ?
trener
Nowy

Re: UrineFree

Postprzez mateusz-25 » czwartek, 25 sie 2011, 18:51

ja miałem dzisiaj na myjni mały dywan ala shagy osikany przez psa kupiłem w brico marshe środek do neutralizacji zapachów sonax za 20zl spryskałem dywan troche wlałem do maszyny piorącej wyprałem i pachnie super wyschnąl po urynie ani śladu z uryną też dawał rady środek prochemu odour neutralizer śmiało moge polecić te 2 produkty
mateusz-25
Stały bywalec

Re: UrineFree

Postprzez trener » czwartek, 25 sie 2011, 21:33

ani odour neutraliser a tym bardziej urine neutraliser w moim przypadku nie zdały egzaminu :(
trener
Nowy

Postprzez Damian87 » sobota, 3 wrz 2011, 20:49

Witam

Chciałbym się dowiedzieć, jak sobie poradzić z narożnikiem zasikanym przez człowieka. Wypoczynek stary, materiałowy. Kobieta ma niepełnosprawnego syna, który dwukrotnie zesikał się na wypoczynku. Jak się do tego zabrać, by usługa wykonana została w sposób optymalny. Czy jest możliwe całkowite usunięcie plamy i odoru. Jak ustrzec się przed ewentualnym zasikaniu w przyszłości?? Impregnat?? Czy zastosowanie innego materiału na obicie??
Jaką chemię polecicie do tego zadania??
Pozdrawiam
Damian87
Stały bywalec

Postprzez vizjer » niedziela, 4 wrz 2011, 07:57

ja używałem "Top PLAM Clor" na plamy po moczu fakt że były to plamy powstałe niezbyt dawno zeszło bez problemu.
zrobiłem roztwór 150ml na 1l wody spryskałem opryskiwaczem i wtarłem szczoteczką odczekałem 15 min i powtórka operacji następnie pranie ekstrakcyjne i 4-krotne płukanie
Plamy znikły i zrobił się miły zapaszek :)
pozdrawiam
vizjer
Nowy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Trudne zabrudzenia