Sprzątanie klatek schodowych

Zakładasz firmę sprzątającą? Nie wiesz od czego zacząć? Szukasz pomysłu? Odpowiedzi znajdziesz tutaj

Moderator: modek

Sprzątanie klatek schodowych

Postprzez Janek » środa, 8 lut 2012, 16:22

Witam,
Chcę założyć firmę sprzątającą. Na początek chciałbym się zająć sprzątaniem klatek schodowych w blokach z uwagi na to, że studiuje i z tej okazji dysponuje naprawdę małym kapitałem uważam, że taka forma działalności jest ok. Pochodzę z małego miasteczka 25tys mieszkańców i nie ma u mnie żadnej firmy sprzątającej(może jest z sąsiedniego miasta, która sprząta pomieszczenia biurowe ale robiłem wywiad i klatkami nikt się nie zajmuję) 3/4 mieszkań to bloki. Średnia ilość mieszkańców w jednym bloku to 12. Mam osiedle gdzie mieszkań jest po 20 ale większość to 10-12 mieszkań. Stworzyłem już ofertę(jeśli mnie nie wyśmiejecie to później ją zamieszczę, akurat może mi coś fajnego doradzicie lub odradzicie) Mieszkaniec miałby płacić 12zl brutto miesięcznie czyli 120zł za klatke odliczając vat i podatek dochodowy(coś tam zawsze można zmniejszyć) wychodzi 80zł na czysto, z vatu zawsze też coś tam odejmę. To jak chcę pozyskać klienta to rozwiesić na klatkach(na każdej klatce) ulotki, skierowaną bezpośrednio do mieszkańców tej klatki, zajmie mi to 2dni i pozostaje mi czekać aż temat zostanie poruszony i zadzwonią ,będą chcieli o tym porozmawiać to przyjdę na zebranie wspólnoty. Jestem przygotowany na 5klatek, a 10, a 20 nie jestem na 1000 ale to raczej mało prawdopodobne ;pJak taka umową z wspólnotą ma wyglądać? Czy ma ktoś z Państwa może wzór , czy ją podpisuje się z każdym mieszkańcem czy reprezentantem wspólnoty? Co gdy np blok ma 10 mieszkańców a 8 tylko wyrazi zgode na sprzątanie, jak rozmawiać w tym wypadku?(może będą celowo tak mówić, żeby te 24zł zaoszczędzić) Myślałem o jakimś załączniku gdzie każdy mieszkaniec który się deklaruje złożył by podpis.Jakie dodatkowe problemy mogę napotkać? Z czasem oczywiście planuję rozwinięcie działalności do czyszczenia tapicerek, prania dywanów, później czyszczenia powierzchni biurowych jednak na chwilę obecną sprzątanie klatek, gdzie wklad nie jest duży uważam za rozsądne rozwiązanie. Jestem ciekaw Państwa opinii, sugestii, słów krytyki
Pozdrawiam :)
Janek
Nowy

Re: Sprzątanie klatek schodowych

Postprzez robertos1020 » środa, 8 lut 2012, 19:55

Janek napisał(a):Pochodzę z małego miasteczka 25tys mieszkańców i nie ma u mnie żadnej firmy sprzątającej(może jest z sąsiedniego miasta, która sprząta pomieszczenia biurowe ale robiłem wywiad i klatkami nikt się nie zajmuję) 3/4 mieszkań to bloki.

to strasznie zapyziałe te klatki musza byc jak ich nikt nie sprząta :mrgreen:
robertos1020
Stały bywalec

Postprzez Eryk » środa, 8 lut 2012, 23:32

robertos1020 napisał(a):
Janek napisał(a):Pochodzę z małego miasteczka 25tys mieszkańców i nie ma u mnie żadnej firmy sprzątającej(może jest z sąsiedniego miasta, która sprząta pomieszczenia biurowe ale robiłem wywiad i klatkami nikt się nie zajmuję) 3/4 mieszkań to bloki.

to strasznie zapyziałe te klatki musza byc jak ich nikt nie sprząta :mrgreen:

tam gdzie nie ma wspólnoty to każdy sam sobie myje swoje półpiętro na zmianę z sąsiadami. Można wyręczyć mieszkańców i złożyć im ofertę. Tylko nie mam pomysłu jak w zorganizowany sposób pobierać opłatę od mieszkańców, ale pewnie na wszystko znajdzie się sposób.
Eryk
Nowy

Postprzez Janek » czwartek, 9 lut 2012, 01:12

W sporej części klatek są wywieszane grafiki, jedni ich pilnują a inni nie. Kilka klatek ma swoje prywatne panie do sprzątania ale to kilka. Naprawdę przyłożyłem się w rozeznaniu :) Widać, że są klatki zadbane ale dużo jest nie zadbanych, jedno półpiętro jest zadbane inne nie. Jeśli uda mi się świadczyć usługi dla 1/5 mieszkańców z bloków to uważam to za sukces więc jest to jak najbardziej do zrealizowania.
Właśnie zastanawiałem się jak rozwiązać kwestie finansowe, chciałem się podpytać ale ciężko uzyskać informacje na ten temat, może pytałem złe osoby :wink: Niektóre osiedla posiadają spółdzielnie mieszkaniowe i to chyba takie rzeczy opłacają one? Ale większość to same wspólnoty i teraz osobiste chodzenie po ludziach odpada bo to dużo czasu albo wyznaczyć osobę, która będzie te pieniądze pobierać(zawsze na takich spotkaniach jest ktoś lub kilka osób, które angażują się bardzo w kwestie wspólnoty i takie coś potrafią wziąć na siebie) albo najlepiej przelew, wtedy 0 chodzenia... no ale jednak nie wiem jak to w praktyce wyglada
Janek
Nowy

Postprzez Marcin Kokot » czwartek, 9 lut 2012, 01:44

jeśli jest wspólnota mieszkaniowa (a podejrzewam że w większości wypadków w blokach jest) to posiada ona zarząd, i ten zarząd podpisuje w imieniu członków wspólnoty (czyli mieszkańców) umowy na media, wywóz śmieci, prace budowlane, sprzątanie i co tam jeszcze potrzeba; zamiast wieszać ulotki na klatkach może lepiej sprawdzić kto tym zarządza i rozmawiać bezpośrednio z tą osobą
Pollet, Sanitec środki czyszczące dla profesjonalistów, maszyny czyszczące Fiorentini
http://www.cleantec.com.pl
http://sprzatanie.bazarek.pl
https://www.facebook.com/pages/Cleantec/581493778587774
Marcin Kokot
Stały bywalec

Postprzez Janek » piątek, 10 lut 2012, 01:30

Dziękuję za przedstawienie jak to wygląda gdyż powiem szczerze nie wiedziałem tego. Myślałem nad tym i doszedłem do wniosku, że jednak rozwieszę takie ulotki(zrobie jakieś poruszenie) i później odezwe się do takiego zarządu( u mnie sa 2 zarządy jeden to 80% klatek a drugi 20%) Boję się, że mogę zostać uprzednio spławiony, bo skoro do tego czasu nikt się nie upominał, nikt nie narzekał na brak czystości(chociaż tak naprawdę tego nie wiem) to dlaczego zarządca ma mi oddawać część pieniędzy(może mógłby a może nie :P tego też nie wiem) dlatego porozwieszam, poczekam chwilę i wtedy spróbuję
Janek
Nowy

Postprzez greg75k » poniedziałek, 26 mar 2012, 22:29

Zarządca nie oddaje części swoich pieniędzy,oni mają swoje wynagrodzenie. U mnie cena za sprzątanie jest ustalana przez członków wspólnoty na zebraniu .Stawka jest liczona od metra powierzchni mieszkalnej.
greg75k
Nowy

Postprzez GRAND » poniedziałek, 15 kwi 2013, 02:41

Janek napisał(a):Boję się, że mogę zostać uprzednio spławiony,

Nie można mieć takich obaw. Zaplanuj z czym przychodzisz do klienta - masz przecież dla niego lepszą ofertę. Możesz posprzątać mu:
- taniej niż on sam to robi we własnym zakresie lub
- wygodniej dla niego - klient zostanie przez Ciebie wyręczony
- lub lepiej i skuteczniej - klatka schodowa będzie czystsza i bardziej pachnąca niż dotychczas.
Przy okazji podpowiem: jak sprawić, żeby klatka sprawiała bardziej czystej niż jest w rzeczywistości? Przemyć okna (będzie więcej światła wpadało przez bardziej przejrzyste szyby i będziej jaśniej na klatce) i dołożyć trochę płynu zapachowego (ładny zapach kojarzony jest z czystością). To porada dla tych, którym nie chce się doczyszczać podłóg:)
Dzięki technikom profesjonalnego sprzątania sprzątasz szybciej, taniej, skuteczniej i bezpieczniej dla środowiska. Na haerson.pl mamy maszyny czyszczące, na euro-mop.pl sprzęt do sprzątania + gratis w postaci wiedzy jak sprzątać:)
GRAND
Stały bywalec

Postprzez Spinor24_pl » sobota, 20 kwi 2013, 14:09

Dokładnie jak powyżej,gdzie w zasadzie masz wszystko opisane krok po kroku. Ważne jest także Twoje nastawienie,jeśli sam będziesz pewny tego co robisz,wówczas osiągniesz efekt i pozyskasz klienta.
Zajmujemy się sprzedażą wysokiej jakość chemii Polskiej i Zachodniej oraz produktów gospodarstwa domowego. W naszym sklepie znajdziesz zawsze coś dla Swego domu.

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=25278819
Spinor24_pl
Nowy

Powrót do Zakładamy firmę sprzątającą - pierwsze kroki w branży