Czyszczenie elewacji i szyb w okresie zimowym

Wszystko o technologiach sprzątania. Tutaj szukaj odpowiedzi na pytania dotyczące metod i technik sprzątania.

Moderator: modek

Czyszczenie elewacji i szyb w okresie zimowym

Postprzez PowerClean » niedziela, 11 paź 2009, 15:46

Witam. Czy może ktoś mi podpowie jak umyć szyby np w Centrum Handlowym w listopadzie gdzie temp. może spaść poniżej 0. Podnośnik odpada, chemia zamarzać może. Czy lepiej odpuscić. Ktoś może mi coś zaproponować,
PowerClean
Nowy

Re: Czyszczenie elewacji i szyb w okresie zimowym

Postprzez TOMADEX » wtorek, 13 paź 2009, 16:24

Zazwyczaj w tym okresie się nie myje na zewnątrz. Ludzie ci się pochorują i będą padać jak muchy, woda zamarza (chyba że dodasz jakiegoś rozpuszczacza lodu i go rozpuścisz w kompocie) Mydliny niestety i tak będą zamarzać więc starałbym się myć bez płynów na bazie mydła... same detergenty. Jak mocno zabrudzone to ja bym odpuścił podwójnie... zazwyczj wiosna i jesień... to sezon na mycie. Coprawda dzisiaj 2 stopnie i myjemy ... ale biura i otwierane do wewnątrz... POzdrawiam
TOMADEX ==PORFESJONALNA CZYSTOŚĆ==
-chemia przemysłowa Royal
-środki higieniczne, urządzenia
-wózki i zestawy porządkowe
-usługi i doradztwo w zakresie kompleksowego sprzątania
TOMADEX
Stały bywalec

Postprzez Marcin Kokot » środa, 14 paź 2009, 13:30

Poza tym jak woda która spłynie z okien zamarznie na chodniku, to dojdzie Ci do roboty "akcja zima" :lol:
Pollet, Sanitec środki czyszczące dla profesjonalistów, maszyny czyszczące Fiorentini
http://www.cleantec.com.pl
http://sprzatanie.bazarek.pl
https://www.facebook.com/pages/Cleantec/581493778587774
Marcin Kokot
Stały bywalec

Postprzez formor » czwartek, 15 paź 2009, 02:39

Zamiast pomóc koledze to snujecie jakies ponure historie, a to chodnik zamarznie a to mydło a to śmo.
Ja w niskich temperaturach myję szyby rozwodnionym lekko płynem do spryskiwaczy samochodowych. Proste i skuteczne.
===================================
Dystrybucja chemii Tersus, A Clean Partner
Sprzedaż maszyn Numatic, Santoemma, Truvox
Usługi sprzątania, kosmetyka aut,
formor
Nowy

Postprzez BRAVOS » czwartek, 15 paź 2009, 08:50

Witam. Myślę, że wcześniejsze opinie kolegów są ważne w planowaniu usług w okresie niskich temperatur. Możemy zaproponować Panu technologię mycia wodą z demineralizowaną gorąco wodną gdzie możemy pracować do - 10 C. Proszę obejrzeć film lub jak to woli prezentację.

http://www.youtube.com/watch?v=1wq1A6fVtgI

i dodatkow dwie prezentacje kijów teleskopowych

http://www.youtube.com/watch?v=niJPiqDdI_8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=s2yQGrlT0v0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=B8isYRPmaxk

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 paź 2009, 09:51 przez BRAVOS, łącznie edytowano 3 razy
BRAVOS
Nowy

Postprzez TOMADEX » czwartek, 15 paź 2009, 10:36

Zamiast pomóc koledze to snujecie jakies ponure historie, a to chodnik zamarznie a to mydło a to śmo.
Ja w niskich temperaturach myję szyby rozwodnionym lekko płynem do spryskiwaczy samochodowych. Proste i skuteczne

formor ma rację... ale sam płyn samochodowy czasem niestety nie wystarcza do mycia brudnych szyb i często robi sie kompot z dwóch lub trzech różnych produktów.
No tak czy inaczej... każdy ma swoje sposoby... powyżej przedstawiony przeze mnie jest propagowany w naszej firmie. To co inni proponują pozwoli napewno na stworzenie własnego - niezawodnego sposobu na umycie okien w takich warunkach.
Pozdrawiam
TOMADEX ==PORFESJONALNA CZYSTOŚĆ==
-chemia przemysłowa Royal
-środki higieniczne, urządzenia
-wózki i zestawy porządkowe
-usługi i doradztwo w zakresie kompleksowego sprzątania
TOMADEX
Stały bywalec

Postprzez www.megachem.pl » czwartek, 15 paź 2009, 11:48

BRAVOS napisał(a):Witam. Myślę, że wcześniejsze opinie kolegów są ważne w planowaniu usług w okresie niskich temperatur. Możemy zaproponować Panu technologię mycia wodą z demineralizowaną gorąco wodną gdzie możemy pracować do - 10 C. Proszę obejrzeć film lub jak to woli prezentację.

http://www.youtube.com/watch?v=5LxutNrhlRY

i dodatkow dwie prezentacje kijów teleskopowych

http://www.youtube.com/watch?v=niJPiqDdI_8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=s2yQGrlT0v0&feature=related

Pozdrawiam

Tylko w tym systemie nie bardzo widzę, aby woda była odsysana- a praw fizyki nie zmienimy i całym tym brudem możemy wybrudzić elewację. No, chyba, że się mylę.
F.H. "MEGACHEM" Jakub Prokopowicz
Nowy Sącz
www.megachem.pl
512 117 510
- profesjonalne czyszczenie dywanów i tapicerki
- usługi porządkowe
- handel środkami czystości, maszynami czyszczącymi, sprzętem ręcznym, papierami, dozownikami etc.
www.megachem.pl
Stały bywalec

Postprzez formor » czwartek, 15 paź 2009, 18:57

PowerClean napisał(a):Witam. Czy może ktoś mi podpowie jak umyć szyby np w Centrum Handlowym w listopadzie gdzie temp. może spaść poniżej 0. Podnośnik odpada, chemia zamarzać może. Czy lepiej odpuscić. Ktoś może mi coś zaproponować,

Myj śmiało, nie będzie tak źle z temperaturą, a jak się obawiasz to użyj płynu na bazie alkoholu, jeżeli chodzi o elewacje to można zawiesić folie, ale czy warto kruszyć kopie jeżeli możesz odpuścić?

Swojego czasu (2-3 lata temu) interesowałem się produkcją takiego systemu w kraju ale biorąc pod uwagę, że u nas myje się okna 2 razy w roku a niejednokrotnie raz w roku, opłacalność zakupu takiego sprzętu dla firmy sprzątającej jest wątpliwa (no , chyba że ma bardzo dużo zleceń na taki sprzęt). Może ta częstotliwość się zmieni ale wątpliwe. Propo opłacalności, ile kosztuje reklamowany przez Ciebie system Panie Bravos?

Dla tych co chcieliby raz na 6 miesięcy umyć okna "swoim" systemem Ionic. Potrzebujesz tyczkę z włókien szklanych lub węglowych (węglowe są lżejsze), można taką kupić za kilkaset funtów lub zrobić ją samemu z segmentów kupionych u producenta podobnych tyczek lub w hurtowniach wędkarskich. Od biedy do 4 piętra da się zrobić bez problemu, rzadko kiedy trzeba wyżej.
Kupujemy wodę demineralizowaną w markecie (kilka zł za bankę 5l), pompkę do wody (od kilkudziesięciu zł), wężyk i szczotkę. Nie wiem czy kolega z opryskiwaczem ogrodowym nie dałby rady zamiast pompki :). W zimie.... ja mam myjkę ciśnieniową na gorącą wodę, pozostaje jeszcze inny sposób podgrzania wody, ale kto u nas myje okna zimą? W ten sposób mamy w kieszeni kilka - kilkanaście tysięcy zł. To dla amatorów, cóż zawodowcy powinni kupić jednak zestaw profi, w GB podobne systemy (bez podgrzewania wody) kosztują w już od kilkuset funtów (cena zależy od długości tyczki) druga składowa ceny to wydajności filtrów do demineralizacji wody, tutaj dokładamy kolejne 200-300 funtów lub kupujemy filtry w kraju.
===================================
Dystrybucja chemii Tersus, A Clean Partner
Sprzedaż maszyn Numatic, Santoemma, Truvox
Usługi sprzątania, kosmetyka aut,
formor
Nowy

Postprzez BRAVOS » czwartek, 15 paź 2009, 20:27

Witam.

Tak oczywiście kolega ma rację, że prawa fizyki są takie a nie inne, lecz oferowana przez nas technologia mycia : IONIC Systems "Reach and Wash System" rozwiązuje problemy, które z pewnością nie jednemu spędzały sen z powiek.

Czyszczenie taką technologią gwarantuje:
- 100 % wyczyszczonej powierzchni (szyba + ramy okien = gdzie często mycie kończy się na samej szybie a rama łącznie z uszczelką jest dalej brudna i po pierwszym deszczu efekt czystej szyby znika :( )
- dłuższa eksploatacji umytej powierzchni - poprzez napięcie powierzchniowe,
- wysoka wydajność około 200 m2/h,
- alternatywa do droższych usług alpinistycznych i z podnośnika,
- ekologie w pełnym znaczeniu.

Jeżeli chodzi o wodę która spływa podczas mycia jest małym problem gdyż są to zanieczyszczenia transportowane z czystą wodą, a takie zjawisko obserwujemy podczas deszczu (czy ktoś nakrywa elewację parasolem gdy pada deszcz – chyba nie). Widzę większy problem tj. przy użyciu detergentów myjących, które z pewnością mogą wchodzić w reakcję o których nie mamy nawet świadomości np. : zmiana kolor po wyschnięciu ( mowa tu o płynie zimowym do spryskiwaczy, który jest barwiony i z dodatkiem alkoholu).

Woda, która jest podgrzana ,szybciej odparowuje z mytej powierzchni.

A co zrobić gdy woda która ścieka z mytej powierzchni na grunt i zamarza, to jak z padającym śniegiem : można użyć chloru sodu lub płatków lodu ICE FREE.

REACH & WASH – ewoluuje i dostrzega potrzeby klientów oraz wychodzi naprzeciw ich problemów stawiając czoło niecodziennym wyzwaniom. Poprzez 15 letnie doświadczenie Ionic Systems jest urządzenie, PRO 10 Vac Diesel lub PRO 10 Vac Electic.
Są to urządzenia do czyszczenia powierzchni szklanych z podgrzewaniem wody i z odsysaniem z zasięgiem do 12 m. Pro 10 został zaprojektowany do wewnętrznych pomieszczeń i miejsc gdzie woda nie może zaciekać. Urządzenie PRO 10 diesel zostało zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska (suszy) w Australii.

Każda metoda jest jakimś rozwiazaniem i prowadzi do celu.

Przy obecnej pogodzie mycie okien odstrasza, ale można to zrobić. Mam nadzieje, że kolega PowerClean znajdzie rozwiąznie z treści zawarej w postach kolegów z forum.

Pozdrawiam
BRAVOS
Nowy

Postprzez BRAVOS » czwartek, 15 paź 2009, 21:26

Witam.

Nasze systemy są owszem z Wielkiej Brytanii i tam są produkowane. Cała technologia IONIC Systems to 15 lat doświadczeń, które owocowały sukcesami i porażkami. Oferta Ionic jest skierowana do klientów szukający gotowych rozwiązań. Urządzenia w technologi IONIC produkują wodę na bieżąco wodę ( np. : QuattRo ) lub posiadają zbiorniki z zapasem na określony czas pracy (tak jak PRO 3). Zasilanie bateryjne, specjalne mocowania, zbiorniki z zaporami wodnymi (ograniczenie falowania wody podczas jazdy), moduły grzewcze oraz szeroka gama kijów teleskopowych z przepływem wody to jedne z atutów naszej technologi.

IONIC Systems – to moja propozycja rozwiązania zapytania na forum.

Decyzja należy do kolegi PowerClean czy podejmie wezwanie w listopadzie.

Pzdr

Marcin K.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 24 sty 2011, 14:25 przez modek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto zbędny cytat.
BRAVOS
Nowy

Postprzez Totka » poniedziałek, 11 sty 2010, 20:27

Ja używam parownicy z odsysaniem i nakładką do czyszczenia szyb... nic nie zamarza bo niema co :D Szybko i czysto
Totka
Stały bywalec

Postprzez Brudny Harry » poniedziałek, 25 sty 2010, 15:34

Moim zdaniem najskuteczniejszy sposób przedstawił formor, czyli mycie okien ze środkiem na bazie alkoholu (np. płyn do spryskiwaczy). Jest tani i skuteczny.
Brudny Harry pojawił się w mieście. I on tu teraz posprząta.
http://www.brudnyharry.pl
Brudny Harry
Nowy

Postprzez aniulka » poniedziałek, 20 wrz 2010, 20:48

właśnie my stosujemy płyn do spryskiwaczy lub denaturat żadnych smug i watpliwych kłopotów
aniulka
Nowy

Postprzez Morfeusz » czwartek, 20 sty 2011, 22:12

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów , i mam proste zapewne pytanie dla wielu z was ale ja dopiero startuję w dziedzinie porządkowania i będę wdzięczny za pomoc :) Chodzi o mycie okien wystawowych wewnątrz budynku ,jakim płynem najlepiej to zmywać , by szło to w miarę sprawnie i nie pozostawały smugi . z góry dziękuję za odpowiedź :)
"MORFEUSZ" Czysty dom, czysta firma
http://www.wysprzatam.home.pl
kto z was jest nieomylny niech pierwszy rzuci mopem :P
Morfeusz
Nowy

Powrót do Techniki i metody w profesjonalnym sprzątaniu