Najbardziej UNIWERSALNA szorowarka

Wszystko o urządzeniach oraz sprzęcie wykorzystywanym do profesjonalnego sprzątania.

Moderator: modek

Re: Najbardziej UNIWERSALNA szorowarka

Postprzez Fufatek » niedziela, 3 sty 2010, 11:41

No to może uściślę o jakie modele dla przykładu mi chodzi. Np. Numatic 1200S lub dajmy na to multiwash 340.
:)
Fufatek
Stały bywalec

Postprzez janwilczak » niedziela, 3 sty 2010, 17:25

Fufatek napisał(a):No to może uściślę o jakie modele dla przykładu mi chodzi. Np. Numatic 1200S lub dajmy na to multiwash 340.

Moje zdanie na temat tarczowki Pan zna. Multiwash 340 podlega dyskwalifikacji - male zbiorniki, mala moc. Dla mnie to jest zabawka. Prosze niech Pan poda maila na PW, podesle zdjecia i film z pracy Karcherem BR 400.

Pozdrawiam
JW
->"Pecunia non olet"<- NIc nie sprzedaje, niczym nie handluje - nie udzielam w tym zakresie "obiektywnych" informacji na PW.
janwilczak
Stały bywalec

Postprzez TOMADEX » poniedziałek, 4 sty 2010, 15:52

czytam wątek i przyznam, że sam nie korzystam z "walcówek" a jedynie "tarczówek". Widzę, że wiele jest różnych - sprzecznych informacji, wynikających z różnorodności prac które wykonujemy. Moim zdaniem walcówka nie ma racji bytu na powierzchniach twardych:
1. Siła nacisku to jedno ale siła i powierzchnia tarcia to drugie - a w tarczówkach ta druga zdecydowanie jest wyższa
2. Jak walcówka w postaci szczotki usunie duży stopień zabrudzenia np. z gresu??? Szczotka czyli PCV czy plastik nie ma odpowiednij siły tarcia do zerwania brudu... a odpowiedni pad w tarczówce poradzi sobie o wiele szybciej... potem striperowanie... itd Chcę powiedzieć, że tarczówka ma o wiele większą paletę zastosowań.
3. Walcówek jest coraz mniej na rynku... co by nie myśleć ale powoli przechodza one do lamusa.
Dla mnie walcówka nie ma zastosowania...poza wykładzinami i powierzchniami materiałowymi... - fakt, może lepiej sobie radzić.
Pozdrawiam
TOMADEX ==PORFESJONALNA CZYSTOŚĆ==
-chemia przemysłowa Royal
-środki higieniczne, urządzenia
-wózki i zestawy porządkowe
-usługi i doradztwo w zakresie kompleksowego sprzątania
TOMADEX
Stały bywalec

Postprzez Knys » poniedziałek, 4 sty 2010, 17:58

Multiwash to zabawka? Obudowa wykonana jest cala z metalu, silnik napedzajacy szczotki ma 750 watt. Obroty szczotki to 650 obrótów, a ile obrotów ma br 400? Moc br podawana jest łącznie z turbina ssacą stad też wyższy parametr. A proszę mi powiedzieć czy jesteśmy w stanie wyprać BR 400 dywan czy wykładzinę? Nie i tak musimy wypłukać ją ekstraktorem, turbina ssie, ale tak sobie. System zbierania wody w multiwashu, też nie jest jakimś cudowny, szczotki walcowe wyrzucają zabrudzenia na bęben, a z kolei z nigo zbieraki zbierają brudną wodę do pojemniczka. System podobny do tego w Duplexie. Ma plus jest zdecydowanie cichszy, bo nie posiada turbiny. Jeśli chodzi o wytrzymalość mogę pojść z Panem J.W. do walki i będziemy się bić swoim sprzętem zobaczymy kto wygra. Zaraz użytkownicy mnie zlinczują bo powiedzą że jestem dystrybutorem stad moje zachwalanie, tak się składa że kilka osób stąd właśnie używa Multiwasha i mogą potwierdzić. Jeśli chodzi o dobór sprzętu jest to niesłychanie problematyczne, sam jakiś czas temu szukałem rozwiązania idealnego do 500 metrów posadzki na dwóch pietrach, bez windy. Jako że był to salon samochodowy to nie mogłem używać zmywarki na kabel, bo codziennie męczyłbym się z przerzucaniem tego kabla przez auta. Z kolei bateryjna była o tyle fajna że nie występował wspomniany kabel, a silnik napędzający i turbina ssąca była zdecydowanie mniejsze, coś kosztem czegoś. Po drugie waga maszyny z bateriami nie pozwala jej na codzienne wnoszenie. Szukałem idealnej maszyny która dzialalaby na zasadzie odkurzacza i w przód i w tył, wiadomo że zmywarki ze szczotkami talerzowymi działają tylko w przód, i miejsca gdzie jest dużo biurek nie wjedziemy tam maszyna. Doskonale sprawdził sie tam właśnie duplex który wszędzie dotarł. Jednorazowo doczyściłem to szorowarką, a potem używałem duplexa. Nie wyobrażam sobie natomiast codziennego sprzątanie 500 metrów otwartej powierzchnie duplexem czy inną szorowarką. Bo zmywarka zrobi to 10 razy szybciej. Z kolei człowiek który ma sad i zajmuje się przetwórstwem owoców wzioł ode mnie multiwasha bo zmywarka talerzowa nie wybierała mu z porowatej powierzchni bródu. Każdy sprzęt jest do czegoś nie ma super karchera i reszty dziadowskich urządzeń. Wspomniany karcher nie produkuje np szorowarek tylko bierze je od włochów i dorzuca 20 % wiecej, a ich polerka jest niczym innym jak truvoxem tylko w innej kolorystyce.
OSTECH -czyszczenie kostki brukowej, elewacji http://www.ostech.pl
Knys
Stały bywalec

Postprzez Totka » piątek, 8 sty 2010, 16:16

W tym filmiku jest ciekawa szorowarka, może ktoś wie jak się to urządzenie fachowo nazywa??
http://www.youtube.com/watch?v=9HHzv5St ... PL&index=9
Totka
Stały bywalec

Postprzez VORKO » środa, 9 lut 2011, 20:17

WITAM,
Z DOSWIADCZENIA POWIEM ZE SZOROWARKA WALCOWA JEST W 100% NAJLEPSZYM ROZWIAZANIEM DO CZYSZCZENIA- DYWANOW, WYKLADZIN-DYWAN. , MIEJSC POROWATYCH , FUG, NIEROWNYCH POWIERZCHNI. JEZELI CHODZI O DYWANY I WYKLADZINY WIEMY ZE, NIE LUBIA ONE BYC MOKRE,NIE LUBIA DETERGENTOW CHODZBY DLATEGO ZE NIE MOZNA ICH WYPLUKAC BEZ MOCZENIA.(ZADNE INNE URZADZENIE NIE DA RADY)POLECAM WIEC SPRAWDZONE ROZWIAZANIA. CO DO RESZTY TO SZOROWARKA WALCOWA NIE MA SOBIE ROWNYCH.
NIE JEST KONKURENCJA DLA TARCZOWYCH , RACZEJ UZUPELNIENIEM PONIEWAZ , MARMUR, KAMIEN POLEROWANY,MARMOLEUM-POLIMERY I INNE LSNIACE , TAM BEZ TARCZOWKI I ODKURZACZA NIE MA CZEGO SZUKAC.

POZDRAWIAM
VORKO
Nowy

Postprzez skyboy » czwartek, 10 lut 2011, 20:33

TOTKA filmik Z YT nie odpala... :(
DOŚĆ nachalnej REKLAMIE handlowców na forum. STOP!!!
skyboy
Stały bywalec

Poprzednia strona

Powrót do Sprzęt i urządzenia czyszczące